Esenciálne vonné oleje

17. 4. 2018

Esenciálne vonné oleje

Ak doma vlastníte infrasaunu a premýšľate nad tým, ako by ste ju mohli obohatiť, vyskúšajte teda aromaterapiu, ktorá saunu krásne prevonia. Čím vonné oleje vynikajú, sú jej častice, ktoré sa postupne uvoľňujú a ktoré majú dezinfekčné a blahodarné účinky na zdravie. Aromaterapia je tak skvelým pomocníkom, keď ste zrovna prechladnutí alebo máte nádchu. Niektoré častice Vám dokonca môžu pomôcť so stresom či odplaviť toxíny, ktoré máte v tele, a tak pomáhajú k jej celkovej očiste. Pokiaľ si chcete vonné oleje zaobstarať, tak máte na výber z dvoch kolekcií. V kolekcii 1 môžete nájsť levanduľu, medovku, eukalyptus, pomaranč, santalové drevo, vanilku, divokú višňa limetku, ľadový vietor a mätu. V kolekcii 2 si môžete vybrať z levandule, medovky, eukalyptus, pomaranče, santalového dreva, škorica, mandarínky, orientu, borovice a zeleného čaju. A ako sa vonné olejčeky používajú? Pridajte pár kvapiek Vami vybraného oleja do misky s vodou a potom už len čakajte, až saunu zaplní vôňa oleja (majte prosím na pamäti, že aromaterapiu možné používať len s vodou!).

Ako sa saunovať?

13. 3. 2018

Ako sa saunovať?

Správne tipy a triky k bezpečnému a efektívnemu saunovania:

Ako často sa saunovať?

Frekvencia kedy navštevujete saunu či infrasaunu je ako čas strávený saunovaním celkom individuálne. Ľudia sa saunujú jedenkrát týždenne, každý druhý deň a niektorí dokonca každý deň. Niektorí ľudia majú radi saunovanie s dlhými prestávkami a niektorí z nich vydrží kratšiu dobu. Jasný návod ako často saunu a infrasaunu používať a v koľko v nej tráviť času neexistuje. Pamätáte! Saunovanie je pre Vás príhodné len vtedy, kým je príjemné. Tiež platí, že pravidelné saunovanie v infrasaunách či saunách zvyšuje ich efektívnosť. Návšteva sauny / infrasauny aspoň jedenkrát do týždňa je z dlhodobého hľadiska pre Vaše zdravie najefektívnejšie.

Koľko vody vypiť pred saunovaním, v priebehu a po ňom?

Denne by sme mali vypiť 2-3 litre vody, čo je pre naše fungovanie tela veľmi výhodné. Vysoké teploty, ktoré sa nachádzajú v kabínach sáun a infrasáun, znamenajú pre naše telo rovnakú záťaž ako v lete, keď sa zvyšuje množstvo tekutín potrebné pre normálnu funkciu organizmu. Majte preto na pamäti, že v deň, keď sa chystáte ísť do infrasauny, zvýšte prosím príjem tekutín. Máte pocit smädu? Napite sa aj medzi saunovacom cyklami či v ich priebehu. Po saunovaní by ste sa mali cítiť odpočinutí - ak sa cítite unavení, nedopriali ste telu dostatok tekutín, čo sa prejavuje dehydratáciou a tiež s únavou.

INFRASAUNA VitalWell Basic 20RH Redlight+

13. 10. 2017

INFRASAUNA VitalWell Basic 20RH Redlight+

Novinkou medzi saunami na trhu je luxusný infrasauna VitalWell 20RH pre dve osoby, ktorá môže byť umiestnená ako v byte, tak aj v rodinnom domčeku. Zákazníci, ktorí sú obmedzení priestorom, ocenia túto saunu, kvôli svojej veľkosti. Táto sauna má iba 94 cm do hĺbky a také rozmery ostatné sauny neponúka. Na výrobu tejto infrasauny, bola použitá kanadská jedľa, ktorá patrí medzi exkluzívne saunové dreva. Kanadská jedľa (hemlock) rastie na západnom pobreží Severnej Ameriky a jej výhodou je jej hladký povrch bez živice a jej pevnosť. Infrasauna Prowell má dva typy žiaričov. Prvý z nich je žiarič podlahový (karbónový). Ten slúži na rovnomerné prehriatie Vašich chodidiel. Druhým typom a zároveň novinkou na trhu je žiarič Redlight+, ktorý má na starosti vysielanie hĺbkového infražiarenie a vysielanie červeného svetla, ktorého účinky sú veľmi terapeutické. Žiariče Redlight+ sú v saune umiestnené na takých miestach, aby prehrievali Váš chrbát, boky, holene a lýtka. V infrasaune je zabudovaná svetelná terapia a ďalej rádio spolu s mp3 prehrávačom. Na infrasaunu značky VitalWell 20RH je poskytnutá záruka 2 roky.


Infrasauna - výhody

21. 12. 2016

Infrasauna - výhody

Prečo si zaobstarat radšej infrasaunu ako klasickú fínsku saunu? Infrasauna má nespočetne výhod:
1) Je lacná
Zaobstaranie infrasauny je oproti fínskej sauny neporovnateľne výhodnejšie. Nielenže je oveľa lacnejšie samotná infrasauna, cena zostáva na minime aj v otázke prevádzky. Spotreba infrasauny totiž nepresahuje spotrebu bežného domáceho spotrebiča, ako je potrebné naparovacia žehlička.
2) Je nenáročná
Pokud u vás zvíťazila infrasauna, umiestnenie bude veľmi jednoduché. Infrasauna nepotrebujete nič viac než rovnú podlahu a zásuvku s príkonom 230 V dosahu. Pustite z hlavy náročné zásahy do interiéru, stavebné úpravy a podobne.
5) Je účinná
Na čo všetko je vhodná infrasauna? Ako funguje? Ideálna je infrasauna na bolesť chrbta, kĺbov, svalov, pooperačné rekonvalescencii, pre posilnení krvného obehu, čistenie pleťou, odbúranie celulitídy, zníženie váhy.
3) Je skromná
Ak Vám stojí doma nová infrasauna, údržba je určite to, po čom pátrate. Aj v tejto otázke nepotrebujú infrasauny žiadnu špeciálnu peci. Sklenené prvky stačí vyleštiť prípravkom na sklo, drevené časti, ktorá sa dotýka počas saunovania, vnútri infrasauny ošetrovať prípravkom na drevo Saunareiniger, ktorý ma v predaji v každý lepší predajcu infrasáun.
4) Je jednoduchá
Na rozdiel od fínskej sauny, infrasauna návod prakticky nepotrebuje. Jej ovládanie je úplne intuitívne. Na vonkajšom alebo vnútornom ovládacom paneli (lepšia infrasauny majú ovládanie iba vnútri) jednoducho nastavíte teplotu a dobu saunovania, viac nie je potrebné. Kvalitné infrasauny majú navyše možnosť regulácie výkonu jednotlivých žiaričů, ktorú spustíte rovnako ľahko stlačením príslušného tlačidla. Rovnakým spôsobom je možné ovládať také rádio, MP3, svetla, svetelnou terapiu či vetrák.
6) Je na dosah ruky
Vďaka svojej nenáročnosti na priestor a spotrebu je infrasauna do bytu a domu ako stvorená. Aj do toho najmenšieho bytíku vojde aspoň infrasauna pre jedného, ak máte rodinný dom, ideálna voľba je rohová infrasauna. Vďaka umiestnenie infrasauny vo vlastnom domove si môžete dopriavať relax v súkromí v ktorýkoľvek deň i čas.

Domáce infrasauna

20. 10. 2016

Domáce infrasauna

Domáci infrasauna je v predaji v mnohých typoch a modeloch. Domáce infrasauna môže byť pre 1 osobu, infrasauna pre 2 osoby, domáce infrasauna pre 3 osoby, infrasauna pre 4 osoby, rohová infrasauna, ktorá znamená viac priestoru a tým aj viac pohodlia. Najdôležitejšou súčasťou infrasauny sú infražiariče. Až potom je potrebné sa zamerať na konštrukciu infrasauny, použité drevo na výrobu infrasauny a ďalšie parametre. Infražiariče existujú 4 typy - keramické žiariče, karbónové žiariče, Redlight žiariče a RedGlass žiariče. V základných modeloch radu VitalWell Basic Line nájdete keramické žiariče, ktoré majú najvyššiu povrchovú teplotu a tým dosahujú najrýchlejšieho vyhriatie infrasauny. Karbónové žiariče vyhrievajú infrasaunu nepatrne dlhšie ako keramické žiariče, ale znamenajú väčšiu tepelnú pohodu. Tretím typom sú Redlight žiariče, ktoré okrem tepla vysielajú tiež svetlo, ktoré priaznivo pôsobia na ľudskú psychiku. Štvrtým typom infražiaričov sú fullspektrální RedGlass žiariče, ktoré ako jediný typ infražiariče prehrieva do hĺbky tkaniva. Fullspektrální RedGlass žiariče nájdete iba v infrasaunách značky VitalWell v rade Excellent Line. Táto vyššia rad infrasáun, ktorá je na rozdiel od VitalWell Basic Line skrutkovaná, masívna, tiež navyše disponuje reguláciou výkonu žiaričov. Obe rady týchto dvoch značiek infrasáun disponujú podlahovým nožným karbónovým panelom pre príjemné prehrievanie chodidiel, svetelnou terapiou pre psychickú pohodu, rádiom, USB portom, MP3 prehrávačom. Infrasauny rady Basic Line značky sú vybavené ionizátorom pre skvalitnenie ovzdušia v infrasaune a pre rýchly prístup kyslíka počas saunovania možno odsunúť stropné zdierku. Infrasauny rady Excellent Line majú oproti tomu vetrák, ktorý sa zapína automaticky pri dosiahnutí navolené teploty v infrasaune alebo ho možno zapnúť manuálne. Infrasauny VitalWell Basic Line sú zhotovené z kanadskej jedle alebo cédru, infrasauny VitalWell Excellent Line sú vyrobené výhradne z cédra.

Kombinovaná sauna pre 5

29. 9. 2016

Kombinovaná sauna pre 5

Maximálne využitie minimálneho priestoru - to je kombinovaná sauna pre celú rodinu. Vďaka infrazářičům a saunovým kachliam možno kabínu využívať ako klasickú fínsku saunu aj ako infrasaunu. Hodia sa preto aj pre starších ľudí a deti, ktorých organizmus je pri vysokých teplotách fínskych sáun zbytočne namáhaný. Kombinovaná sauna umožňuje využitie kachlí a infražiaričov zároveň aj zvlášť. Môžete si teda dopriať relax vo veľmi vysokých teplotách a pritom nezakazovať vstup ratolestiam, ktorým iba jednoducho zmeníte technológiu saunovania tlačidlom na ovládacom paneli.
V našej ponuke nájdete kombinované sauny lusuxné značky Vitalwell. Ak patríte medzi inovátorov, ktorí musia mať každučkú novinku na trhu, potom si určite pozrite informácie o našej najnovšej kombinovanej saune, ktorá nesie názov Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H. Táto kombinovaná sauna disponuje saunovými pecou o výkone 6kW, umiestnenými v spodnej časti sauny, a desiatich infračervenými RedGlass žiaričmi, ktoré sú nastavené k prehrievaniu tela do hĺbky tkaniva chrbtových a lýtkových partií. Sauna je vybavená tromi pohodlnými lavicami v dvoch poschodiach, zabudovaným rádiom, MP3 prehrávačom, USB vstupom, svetelnou terapiou, ktorá pripomína pohľad na hviezdne nebo, vetrákom a veľmi príjemnú reguláciou výkonu jednotlivých infražiaričov, vďaka čomu si môžete užívať maximálnu tepelnú pohodu.


Tónované sklá infrasauna - maximálne súkromie

15. 8. 2016

Tónované sklá infrasauna - maximálne súkromie

Ako zvýšiť komfort saunovania na maximum? Kúpte si infrasaunu s tmavými sklenenými prvkami, ktoré podporia Vašu súkromnú chvíľku relaxácie. Infrasauny značky Grand De Luxe si teraz môžete zaobstarať s klasickými či elegantnými dymovými sklami. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči k nám do showroomu v Zlíne!

(Infra) Sauna na mieru

2. 5. 2016

(Infra) Sauna na mieru

Ak vyberáte saunu alebo infrasaunu a prehrýzavate sa množstvom informácií, ktoré sa často z rôznych zdrojov líšia alebo si dokonca protirečí, nezúfajte. Nemusíte už ďalej strácať čas ani hlavu dlhými hodinami pri monitore či behaním po showroomoch. Stačí nás kontaktovať a my už nájdeme tú správnu voľbu práve pre vás - saunu alebo infrasaunu na mieru.

Dokonalý relax a nádhera vo vašom vlastnom domove

1. 2. 2016

Dokonalý relax a nádhera vo vašom vlastnom domove

Je na čase zboriť mýty o tom, že sauny sú nevzhľadné krabice, ktoré ľudia v túžbe po troške tepla navštevujú v spoločných priestoroch relaxačných centier. Novinky z rady Excellent Line dokazujú pravý opak! Krása strieda nádheru a pri pohľade na presklený box blížiace sa priestranné miestnosti, zahalené v kvalitnom cédrovom dreve a opojné hre svetiel z Red Light žiaričov preslávených blahodárnymi terapeutickými účinkami, duša len zajasá. Nebojte sa dopriať si maximálny relax v najnovších liečivých infrasaunách značky Excellent Line!


Materiály na výrobu infrasauny

4. 7. 2013

Materiály na výrobu infrasauny

Túžite po modernej a zároveň kvalitnej infrasaune? Hľadáte infrasaunu, ktorú budete môcť používať denne po veľa rokov? Investujte do tradičnej infrasauny, vyrobenej z prvotriedneho drevenného masívu. Dnes sa bežne používa cédrové, bukové či topoľové drevo. Veľmi obľúbený je tiež hemlock (kanadská jedľa). Práve z nej je vyrobená väčšina infrasáun v našom e-shope. Drevo teda predstavuje základ všetkých infrasáun. Okrem neho sa tiež používa sklo. To je dodávané v rôznej hĺbke. Väčšinou záleží na type, cene a veľkosti infrasauny. Do infrasauny tiež patrí príslušenstvo, ktoré môže byť vyrobené z kovu alebo z dreva.

Moderné rohové infrasauny

4. 7. 2013

Moderné rohové infrasauny

Ak práve teraz vyberáte infrasaunu, určite sa rozhodujete nielen podľa kvality použitých materiálov, ale tiež podľa veľkosti a celkového vyhotovenia.Infrasauny môžete bežne zakúpiť vo veľkosti pre jednu až štyri osoby. Veľmi zaujímavou voľbou sú rohové infrasauny, ktoré sú práve v kurze.. Rohová infrasauna šetrí priestor v miestnosti a je vhodná pre viac osôb. Môže byť vyrobená napríklad z cédrového dreva, ktoré je kombinované s kvalitnou sklenenou výplňou. Infrasauna má preukázateľne pozitivne účinky na ľudský organizmus. Prečo sa teda neoddať relaxácii v jej príjemnom prostredí.

Ako funguje parná sauna.

4. 7. 2013

Ako funguje parná sauna.

Sauny sa dnes tešia veľkej obľube. Bežne sa rozlišujú na dva typy. Prvým typom sú sauny, ktoré fungujú na princípe suchého vzduchu, druhým sú sauny, v ktorých je vzduch vlhký. Sauny s vlhkým vzduchom sa tiež nazývajú parné. Parná sauna je vybavená pieckou a zároveň sa v nej nachádza parný generátor. Parná sauna sa obvykle vyhrieva na teplotu 45? C a dosahuje 100% vlhkosť. V tejto saune je hustá hmla, vytvorená z pary. Parná sauna pôsobí preventívne proti ochoreniam dýchacích ciest, má pozitivne účinky na bolesti kĺbov a svalov a podporuje krvný obeh. Parnú saunu si môžete zakúpiť domov, alebo ju navštíviť v špecializovanom wellness centre.

Fínska sauna alebo infrasauna

4. 7. 2013

Fínska sauna alebo infrasauna

Našu ponuku netvoria len moderné a pohodlné infrasauny. Významné miesto v nej zaujímajú tiež finské sauny. Aj tieto vynikajú svojimi pozitívnymi účinkami na ľudské telo a organizmus. Fínska sauna rovnako ako mnohé ďalšie sauny, funguje na princípe zahrievania a ochladzovania. Tieto dve fázy sa striedajú s odpočinkom. Fínska sauna pozitivne pôsobí na obranyschopnosť organizmu, krvný obeh a je spojovaná i s odplavovaním škodlivých látok z tela. Tradičné finske sauny sa vyrábajú z kvalitného dreva, ktoré je na dveriach bežne kombinované so sklennou výplňou.

Ako správne používať infrasaunu

4. 7. 2013

Ako správne používať infrasaunu

Pokiaľ ste si zadovážili infrasaunu, alebo premýšľate o jej zakúpení, určite vám prídu vhod tipy, ktoré poradia, ako infrasaunu používať. Infrasaunu môžete používať každý deň, alebo aspoň jeden až dva krát týždenne. Každodenné používanie infrasauny zvyšuje obranyschopnosť organizmu a je vhodné pred alebo po športovej činnosti, pred masážou alebo liečebnou kúrou. Trvá obyčajne päť až pätnásť minút a pomáha prehriať organizmus. Príležitostne môžete infrasaunu využiť aj namiesto klasickej sauny. Dobu pobytu v infrasaune predĺžte na pätnásť až tridsať minút. V priebehu saunovania dochádza k poteniu. Na záver saunovania si doprajte vlažnú sprchu.

Poruchy spánku vylieči infrasauna!

4. 7. 2013

Poruchy spánku vylieči infrasauna!

Trápi Vás nespavosť? Vyskúšali ste všetky zaručené babské rady aj všetky preparáty miestnej lekárne a účinok sa nedostavil? Potom neváhejte a vyskúšajte infrasaunu. Infrasauna spoľahlivo a rýchlo vyrieši Vaše problémy s kvalitou spánku. Infrasauna Vám vráti späť kľudné snové noci a príjemný pocit oddýchnutia si po prebudení. Infrasauna Vám vráti elán do života!

Infrasauny pre 1 osobu

4. 7. 2013

Infrasauny pre 1 osobu

Domáca infrasauna – to je domáci lekár a terapeut v jednej osobe. Infrasauny pre 1 osobu si teraz môžete užívať nerušene v kľude a súkromí svojho domova. Infrasauna pre 1 osobu sa skvelo hodí pre všetkých, ktorí nutne nepotrebujú tú najväčšiu veľkosť a veľakrát pre ňu ani nemajú dostatok miesta. Infrasauna pre 1 osobu sa vojde všade. Ak uprednostňujete privátne služby pred skupinovými, je pre Vás infrasauna pre 1 osobu ideálnym riešením. V infrasaune pre 1 osobu Vás nikto a nič nebude rozptylovať. Ľahko a diskrétne sa zbavíte nadváhy aj nespavosti. To všetko naviac šetrne pri nižších teplotách.

Infrasauny pre 2 osoby

4. 7. 2013

Infrasauny pre 2 osoby

Infrasauna pre 2 osoby ponúka blahodárnu relaxáciu bok po boku. Ak priahnete po oživení partnerského vzťahu, infrasauna pre 2 osoby je ideálnym pomocníkom. V infrasaune pre 2 osoby môžete odpočívať maximálne príjemne a pritom efektívne, a navyše doma. V infrasaune pre 2 osoby ušetríte čas a nemusíte zbytočne čakať až na Vás príde rad. Doprajete si spoločné pohodlie. S infrasaunou pre 2 osoby ľahko zvládnete únavu, stres a nepozorovane bez veľkej námahy schudnete. Relaxujte, chudnite a ozdravte svoj organizmus príjemne nenútene vo dvojici!

Infrasauny pre 3 osoby

4. 7. 2013

Infrasauny pre 3 osoby

Infrasauna pre 3 osoby, to je ideálna infrasauna rodinných rozmerov. Infrasauna pre 3 osoby poskytuje dostatok priestoru a možností pre Vás aj Vašich najbližších. Infrasauna pre 3 osoby, to je pohodlie aj zábava pre všetky generácie. Obavy nemusia mať ani tí, ktorí zle zvládajú vysoké teploty. Infrasauna pre 3 osoby je rovnako ako všetky ďalšie typy infrasáun šetrná a pritom vysoko účinná. V porovnaní s klasickou saunou odbúrava z organizmu trojnásobné množstvo toxických látok. Uvoľňuje napätie, bojuje s nespavosťou, menštruačnými bolesťami aj celulitídou, lieči reumu alebo napomáha chudnutiu.

Infrasauny pre 4 a viacej osôb

4. 7. 2013

Infrasauny pre 4 a viacej osôb

Ak máte veľkú rodinu alebo čo chvíľa byt plný priateľov, je pre Vás ideálnym riešením infrasauna pre 4 a viacej osôb. Vyžaduje väčší priestor, pokiaľ ho však máte, nie je nad čím váhať – infrasauna pre 4 a viacej osôb bude isto vašou jasnou voľbou. Výhodou nie je len štedrý priestor, ale najmä ideálne podmienky pre zábavu a užívanie si pohody a relaxácie všetkých záujemcov naraz pekne dokopy. V infrasaune pre 4 osoby môžete spoločne odpočívať, relaxovať, vylepšiť si krvný obeh alebo posilniť kardiovaskulárny systém, odbúravať tuky a celulitídu, detoxikovať organizmus, alebo to všetko naraz.

Rohová infrasauna

4. 7. 2013

Rohová infrasauna

Ak hľadáte infrasaunu, ktorá do vášho bytu sadne ako uliata a skvelo vyplní volný priestor, rohová infrasauna je skvelou voľbou. Rohová infrasauna je z hľadiska priestorového veľmi praktická. Z hľadiska designového pôsobí veľmi efektívne a štýlovo. Rohová infrasauna ľahko označí to miesto vo vašom domove, kde opäť nájdete svoj obľúbený kút. Rohová infrasauna je ideálnym miestom pre relaxáciu a ozdravenie organizmu.